Dynameq

نرم افزار Dynameq شبیه سازی ترافیک خودرو-مبنای پیشرفته (advanced vehicle-based traffic simulation) و تخصیص ترافیک پویا (دینامیک) بر مبنای شبیه سازی (simulation-based dynamic traffic assignment) را با کیفیتی بی نظیر انجام می دهد. این روش شبیه سازی امکان مدلسازی شبکه های بزرگ و پر تراکم را به صورتی مطمئن در بستر یک مدل واحد و با جزئیاتدر کل شبکه فراهم می سازد.

خروجی های گرافیکی سه بعدی با کیفیت عالی، چارچوب تحلیلی قابل درک و با جزئیات کافی را برای استفاده هر دو گروه مخاطبین فنی و غیر فنی فراهم می نماید.

چرا بهتر است شبیه سازی بعدی ترافیک خود را با Dynameq انجام دهید؟

  • پایداری تضمین شده مدل حتی در شبکه های بزرگ و بسیار پر تراکم
  • امکان شبیه سازی تقاضای ترافیک سال افق طرح حتی اگر بیش از ظرفیت شبکه باشد
  • انجام تحلیل و ارائه خروجی ها در حد جزئیات تردد یکایک خودروها در هر مقیاسی از شبکه
  • ارائه انیمیشن ها، گرافها و نتایج تحلیلی بی نظیر
  • کاهش هزینه و زمان کالیبراسیون و اعتبارسنجی مدل هامشخصات Dynameq را اینجا ببینید

تمام جزئیاتی که لازم دارید
شبیه سازی ترافیک Dynameq، تک تک خودروها را در معابر شبکه با استفاده از مدلهای تعقیب وسیله (car following)، تغییر خط (lane changing)، و پذیرش سرفاصله (gap acceptance) با لحاظ کردن زمان بندی واقعی چراغهای راهنمایی شبیه سازی می کند.
این تنها راه عملی بررسی و مشاهده علل تراکم ترافیک است (از جمله: ترکیب عملکرد چراغهای راهنمایی، تداخلات و تغییر خطوط بزرگراهی، پس زدگی خطوط گردشی در تقاطعات، دیر ترکیب شدن و در صف جا زدن.) همه این موارد تأثیرات عمده بر شرایط ترافیک، زمان سفر، و هزینه های سفر دارند.

مدلسازی تقاضای افق طرح؟ مشکلی نیست
مدلسازی تقاضای افق طرح؟ مشکلی نیست
در شبیه سازی سناریوهای تقاضای ترافیک که برای ده، بیست یا سی سال آینده انجام می شود، شبیه سازی ترافیک در Dynameq، ترافیک را همچنان در حرکت نگه می دارد، پایداری مدل را حتی برای سناریوهای بسیار متراکم تضمین می کند بدون این که از جزئیات مدل چشم پوشی شود.

یک مدل، چند مقیاس
یک مدل، چند مقیاس
Dynameq مقیاس پذیری شبیه سازی را به ارمغان آورده است: از یک خیابان تا همه شهر را شبیه سازی می کند. ارائه خروجی در سطح نمودارهای زمان-مکان یکایک وسایل نقلیه در تمامی شبکه مدل شده، شفافیت را به دنبال می آورد. به شما کمک می کند بدانید کجا، چه اتفاقی در شبکه رخ داده است.
برای این که از پایداری مدل و اجرای سریع، مطمئن باشید دیگر نیازی نیست به روشهای هیبرید متوسل شوید. نیازی نیست مرزی بین نواحی micro و meso در شبکه تان تعریف کنید، یا نگران آن باشید که این مرزها بر خروجی مدل هایتان تأثیر بگذارد.

انتخاب مسیر قابل اطمینان
انتخاب مسیر قابل اطمینان
مسیردهی بر اساس تعادل کاربر دینامیکی (Dynameq User Equilibrium) در Dynameq  معروف به DUE، فرایند انتخاب مسیر رانندگان را بر مبنای یادگیری روز-به-روز و نیز زمان سفر تجربه شده شبیه سازی می کند.

تجزیه و تحلیل و انیمیشن بزرگ-مقیاس
تجزیه و تحلیل و انیمیشن بزرگ-مقیاس
میشن های سه بعدی (۳D)  با کیفیت بالا، موقعیت زمانی هر لحظه خودروها را بر روی شبکه و نیز وضعیت چراغهای راهنمایی را نمایش می دهد به نحوی که امکان تحلیل حرکت تمامی خودروها در سراسر شبکه معابر مدل شده فراهم می شود.
کافیست خودروی مدنظرتان را انتخاب کنید. زمان را به جلو یا عقب ببرید و وضعیت خودروی مورد نظر را در تمام مدت شبیه سازی مشاهده نمایید.

کارایی و عملکرد
کارایی و عملکرد
eq کاملاً این قابلیت را دارد که تحلیل های خود را به صورت موازی بر روی چند پردازنده بطور همزمان انجام دهد و یک تخصیص ترافیک دینامیکی را ۴ برابر سریعتر انجام دهد. همچنین این نرم افزار برای استفاده کمتر از RAM و اجراهای سریعتر بهینه سازی شده است.
برای مثال مدل دینامیکی تمام شهر سانفرانسیسکو شامل همه کلاسهای معابر در ۵۰ تکرار در مدت ۴ ساعت و تنها با ۱۴ گیگابایت RAM انجام  می پذیرد.

زمان بندی چراغ های راهنمایی در آینده
زمان بندی چراغ های راهنمایی در آینده
به منظور طراحی چراغ‌های راهنمایی برای سناریوها در افق طرح و یا تکمیل اطلاعات چراغ‌های موجود در شبکه از ماژول طراحی چراغ راهنمایی استفاده کنید. این ماژول می‌تواند فازبندی و زمان‌بندی بهینه را تعیین کرده و هماهنگ‌سازی چراغ‌های راهنمایی در یک کریدور را به انجام رساند.

ابزار مدلسازی عوارض تردد
این نرم‌افزار حل مسئله تخصیص با هزینه تعمیم یافته را ممکن می‌سازد که برای ارزیابی طرح‌های عوارض تردد ثابت یا متغیر به تفکیک انواع وسایل نقلیه بسیار مناسب است.

توسعه شبکه آسان و مؤثر
توسعه شبکه آسان و مؤثر
Dynameq به شما کمک می‌کند تا آماده‌سازی شبکه خود را به آسانی انجام دهید. منطق و تنظیمات هوشمند در این نرم‌افزار، پیاده‌سازی شبکه‌های بزرگ مقیاس را بسیار آسان می‌نماید.