مطالعات طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهری (بر اساس شرح خدمات مصوب)
مسائل حمل‌ونقل و ترافيك شهري در دو سطح قابل بررسي است. در مطالعات كلان حمل‌ونقلي كه از آن تحت عنوان مطالعات جامع حمل‌ونقل شهر ياد مي‌شود، الگوهاي توليد و توزيع سفر در شهر، مطالعات مبدأ- مقصد ساكنين، ساختن مدل‌هاي انتخاب سيستم حمل‌ونقل توسط شهروندان و مسيرهاي مورد استفاده آنها در شبكه شهر تدوين مي‌گردد.
مطالعات ساماندهي حمل‌ونقل كه مطالعات با افق كوتاه مدت و ميان مدت است، معمولاً به ارائه راهكارهاي اصلاحي در وضعيت‌هاي بحراني و نيمه بحراني ترافيك شهر منجر شده و لذا نسبت به مطالعات كلان داراي نمود بيشتري مي‌باشد. اين مطالعات شامل مطالعات ساماندهي اجزاي شبكه (تقاطع‌ها و معابر)، مطالعات وضعيت ايمني شبكه، مطالعه وضعيت حمل‌ونقل همگاني (شامل طراحي و بازنگري خطوط اتوبوسراني، ميني‌بوسراني و تاكسيراني و نيز مسائل مربوط به پايانه‌ها)، مطالعات وضعيت فضاي پاركينگ و . . . مي‌باشد.
این شرکت با اتکا به دانش فنی و تجربه خويش در بخش‌های مختلف ترافیک شهری به انجام پژوهش‌ها و مطالعات ساماندهي پرداخته است. امتیاز مطالعات انجام شده در این شرکت نسبت به سایر مطالعات بررسی‌های جزئی در عین رعایت نگرش کلان و در نظر گرفتن کلیه موارد موثر بر ترافیک است.تهيه بسياري از آيين نامه‌هاي حمل‌ونقل شهري توسط متخصصان اين مجموعه سبب شده مطالعات ساماندهي شهري انجام شده توسط اين شركت از غناي علمي بالايي برخوردار باشد.

درباره ما

تماس با ما
. تمام حقوق مطالب وبسایت برای مهندسین مشاور آتیه ساز شرق محفوظ است

Noaavaran.ir : طراحی