مطالعات پارکینگ و طراحی پارکینگ‌های طبقاتی
مسأله يافتن فضاي مناسب پارك وسايل نقليه در شهرها، به خصوص در مراكز جذب سفر به عنوان يكي از معضلات بزرگ حمل‌ونقل و ترافيك شهري مطرح مي‌باشد. اعمال روشهاي مديريت و محدوديت پارك حاشيه‌اي به طور كامل پاسخگوي كنترل تقاضاي فزاينده پارك وسايل‌نقليه نمي‌باشد. در بسياري از مراكز جذب سفر، ايجاد پاركينگ‌هاي طبقاتي مي‌تواند بخشي از تقاضاي پارك (به خصوص پارك بلندمدت) را پاسخ دهد.

                         

جانمايي پارك حاشيه‌اي مسأله‌اي است كه بجز مسائل مرتبط با شهرسازي و كاربري زمين، مطالعات امكان‌سنجي ترافيكي را نيز مي‌طلبد. به طور معمول در ميان لكه‌هاي پاركينگ‌ شناسايي شده در نقشه‌هاي طرح تفضيلي شهرها، همه آنها از نظر اقتصادي يا ترافيكي مناسب نيستند و در بسياري موارد در مكان‌هايي كه لزوم ايجاد پاركينگ طبقاتي مطرح است فضاي مناسبي در مطالعات شهرسازي به اين موضوع اختصاص نيافته است.
علاوه بر مسأله جانمايي پاركينگ، طراحي فضاي داخلي آن نيز با توجه به ابعاد زمين و جهات دسترسي به آن و درجه‌بندي معابر اطراف آن،‌ مسأله‌اي كاملاً ترافيكي بوده كه بررسي آن بدون در نظر گرفتن دانش حمل‌ونقل، كمال نمي‌يابد. شركت مهندسي آتيه‌ساز با انجام مطالعات امكان‌سنجي و طراحي پاركينگ در چند نقطه شهر تهران نظير ميدان ونك، چهارراه جهان كودك و خيابان بهار تجربه مناسبي از اين گونه مطالعات در اختيار دارد.


درباره ما

تماس با ما
. تمام حقوق مطالب وبسایت برای مهندسین مشاور آتیه ساز شرق محفوظ است

Noaavaran.ir : طراحی